اطلاعیه اتاق اصناف ایران در راستای آخرین مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا

اطلاعیه اتاق اصناف ایران در راستای آخرین مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا بدین شرح منتشر شد:
براساس آخرین مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و اعلام ریاست محترم جمهوری مبنی بر آغاز فعالیت واحدهای صنفی کم‌خطر (به جز استان تهران) از تاریخ ۹۹/۱/۲۳ بدینوسیله نکاتی به اطلاع عموم فعالان صنفی در سراسر کشور می‌رسد:

  • لیست مشاغل و زمان فعالیت رسته‌های صنفی مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در کارگروهی متشکل از نمایندگان وزارت بهداشت و وزارت صمت در محل اتاق اصناف ایران در حال تهیه است. بدیهی است بلافاصله پس از تأیید نهایی مسئولان ذیربط در ستاد ملی مقابله با کرونا، لیست مذکور از همین طریق اعلام و به اطلاع کلیه فعالان صنفی در سراسر کشور خواهد رسید.
  • تمامی واحدهای صنفی در سراسر کشور تا تاریخ ۹۹/۱/۲۳ مکلف به رعایت ضوابط و دستورالعمل‌های ابلاغی در مصوبات پیشین هستند. لذا هیچ واحد صنفی خارج از عرف مصوبات گذشته حق بازگشایی محل کسب و کار خود را تا تاریخ ۹۹/۱/۲۳ ندارد.

  • مسئولیت اصلی نظارت بر عملکرد و رعایت پروتکل‌های ابلاغی بازگشایی واحدهای صنفی با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است. یقینا واحدهای بازرسی و نظارت اتاق‌های اصناف و اتحادیه‌های صنفی سراسر کشور مکلف به همکاری حداکثری با نمایندگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هستند.

«روابط‌ عمومی اتاق اصناف ایران»